19 Января 2016
Советский Союз - затянувшийся на 70 лет фильм ужасов.
19 Января 2016
Как мы будем жить после всего, что натворили в Украине? - российский поэт Игорь Иртеньев
02 Сентября 2015
США ввели новые санкции в отношении России
27 Августа 2015
Президент прогнозирует экономический рост в ближайшие месяцы
26 Августа 2015
В Донецке ускоренными темпами мобилизуется группировка войск
26 Августа 2015
Российская валюта слабеет на глазах.
08 Мая 2015
Антимонопольный комитет обязал аптеки снизить цены на лекарства
Міліція – не учасники Євромайдану, а учасники злочину проти мирних громадян!

Міліція – не учасники Євромайдану, а учасники злочину проти мирних громадян!

19 Декабря 2013

Сьогодні після, м'яко кажучи, необґрунтованих заяв певних політиків розгорнулася жвава дискусія щодо того, кого саме стосується прийнятий парламентом закон про усунення негативних наслідків та недопущення переслідування та покарання осіб з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань. Як один з авторів законопроекту хочу фахово роз'яснити це питання та поставити у зазначеній дискусії жирну крапку. 

 

Розпочну з суті самого законопроекту. Всі його чотири статті стосуються ВИКЛЮЧНО УЧАСНИКІВ акцій протесту. Відповідно згідно новоприйнятого закону від відповідальності звільнятимуться саме учасники акції протесту та масових заходів щодо їхніх дій і рішень у період з 21 листопада 2013 року і до дня набрання чинності цього закону. 

 

По-друге, всі кримінальні провадження та провадження щодо вчинення адміністративних правопорушень, відкриті з приводу зазначений акцій протесту, підлягають закриттю. 

 

По-третє, нові кримінальні провадження та провадження щодо вчинення адміністративних правопорушень не можуть бути відкриті з приводу зазначених акцій протесту. 

 

І, по-четверте, учасники акцій протесту, притягнуті до кримінальної відповідальності, відповідальності за адміністративні правопорушення з приводу зазначених акцій протесту підлягають звільненню від відповідальності та визнаються такими, що не мають судимості і відповідальності за адміністративне правопорушення. 

 

А тепер головне. Цей законопроект НЕ стосується правоохоронців, він НЕ стосується "Беркуту". 

 

Поясню чому. Міліція в Україні – це державний озброєний орган виконавчої влади. Згідно статті 2 закону про міліцію, який розповсюджується і на "Беркут", основним завданням міліції є забезпечення особистої безпеки громадян, охорона і забезпечення громадського порядку. 

 

При цьому чинне законодавство визначає вичерпний перелік прав та повноважень, які надаються працівникам міліції під час виконання своїх службових повноважень. І в цьому переліку немає жодної згадки про те, що міліціонер може бути учасником масових заходів! 

 

Тобто апріорі під час виконання своїх повноважень у службовий час міліціонер не може бути учасником акції протесту – він залишається осторонь цих процесів. Його головне і єдине завдання – охорона порядку. Крапка! 

 

А те, що "Беркут" стояв поряд з мітингувальниками, за жодних обставин не може розцінюватися як його участь у цьому заході. "Беркут" був при виконанні своїх службових обов'язків. Це підтверджується тим, що всі працівники "Беркуту" були у повному робочому обмундируванні та чітко виконували накази свого керівництва. 

 

Більше того, низка інших норм законодавства дає нам чітку відповідь – міліціонер не може вважатися учасником масового заходу ні за яких обставин! Приміром, Правилами поведінки та професійної етики осіб рядового та начальницького складу органів внутрішніх справ України встановлено, що службова діяльність працівника органів внутрішніх справ здійснюється відповідно до принципу нейтральності. А це передбачає відмову працівника від участі в діяльності політичних партій і рухів в будь-яких формах. 

 

Тому закон про усунення негативних наслідків та недопущення переслідування та покарання осіб з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань ні в якій мірі не є, як встиг заявити дехто з політиків, індульгенцією для злочинців у погонах. У даній ситуації "Беркут" можна назвати хіба що учасником злочину і аж ніяк акції протесту. І тому всі беркутівці, судді та слідчі, які вкинули за грати невинуватих людей, і саме головне – особи, які давали вказівки бити мирних мітингувальників, обов'язково будуть покарані!

Это интересно:
2. Туры в Карпаты, Египет, Чехию , большой выбор предложений и цен... порадует Ваш кошелёк.
новости по тэгу: протесты в Украине
Источник: http://blogs.pravda.com.ua/
<< Предыдущая
Янукович похоронил даже Донбасс: 5 итогов встречи...
Следующая >>
«Нужно не снимать портрет Тимошенко, а вешать...

ТОП 10: самые читаемые статьи

   Почитать еще:

   Все туры Украины
   Горящие путёвки
   Покупка, продажа
   оренда жилья
   Продажа покупка
   автомобилей
   Каталог готелей
   гостиницы
   Поиск работы
   трудоустройство
   загрузка...
   Туры в Карпаты
   Туры в Карпаты

   Вуйко 2*
   от 700 грн. на двоих

   Кафе на 30 мест, мангал, хранение багажа, Wi-Fi, стирка и утюжка одежды, автостоянка на 15 авто.
   Туры в Карпаты

   Коттедж SHULC
   от 840 грн. на двоих

   Пятиэтажный коттедж усадьбы «SHULC» находится в 300 метрах от первого подъемника ТРК «Буковель» в с. Поляница.
   Туры в Карпаты

   Затишок 1*
   от 1015 грн. на двоих

   2, 3-местные номера со всеми удобствами и номера-«люкс» (с ТВ). На территории базы есть горнолыжный подъемник.
   Туры в Карпаты

   Эрней Лаз 3*
   от 1295 грн. на двоих

   Современный интерьер, комфорт и карпатское гостеприимство - все это делает отдых гостей поистине незабываемым.