19 Января 2016
Советский Союз - затянувшийся на 70 лет фильм ужасов.
19 Января 2016
Как мы будем жить после всего, что натворили в Украине? - российский поэт Игорь Иртеньев
02 Сентября 2015
США ввели новые санкции в отношении России
27 Августа 2015
Президент прогнозирует экономический рост в ближайшие месяцы
26 Августа 2015
В Донецке ускоренными темпами мобилизуется группировка войск
26 Августа 2015
Российская валюта слабеет на глазах.
08 Мая 2015
Антимонопольный комитет обязал аптеки снизить цены на лекарства
Чи потрібна нам Європа без Тимошенко?

Чи потрібна нам Європа без Тимошенко?

11 Ноября 2013

Лічені дні залишаються до моменту, коли Євросоюз буде змушений винести рішення у справі України – підписувати з нею угоду про асоціацію чи ні. Оскільки інші формальні вимоги майже виконані, а добра воля підписати документ є в обох сторін, то єдиним невирішеним аспектом залишається доля Юлії Тимошенко.  

 

Віктор Янукович не хоче її випускати, а Євросоюз не хоче підписувати угоду з країною, якою керує такий недалекоглядний президент. Як не крути, а виходить, що порядок денний в Україні досі формує Качанівська ув’язнена. 

 

Усі списи в суперечці про потребу України йти в омріяну Європу вже давно зламано, і чи не вперше за всі часи Незалежності є консенсус щодо цього і серед суспільства, і серед еліт. Але кісткою в горлі є справа Тимошенко, виглядає, що це питання є однаково принциповим і для Євросоюзу, і для Януковича. Поступатися ніхто не збирається. 

 

Зрозуміло, що часу стає менше, а нервова напруга – все більшою. Цілком імовірно, що грати на цій напрузі й збирається Янукович. Тим часом громадянське суспільство й найзапекліші євроінтегратори доречно говорять, що це історичний шанс України, вперше від часів Переяславської ради й «березневих статей» реальна можливість вибрати іншу, європейську цивілізаційну дорогу, що угода має бути підписана за будь-яку ціну тощо. Все правильно, важко тут чомусь заперечити. Ось тільки дивно, коли починають лунати голоси про те, що Асоціацію варто підписати навіть у ситуації, коли Тимошенко залишиться у в’язниці, бо «не може 46-мільйонна країна бути заручницею однієї віп-полонянки». Воно ніби й слушно, але є, як то кажуть, одне але. 

 

Виглядає на те, що єврооптимісти в Європу хочуть іти тими ж дорогами й методами, якими зазвичай країни йдуть якраз у Митний Союз. Мовляв, це історичний шанс, на віки віків, вперше за століття європейський цивілізаційний вибір, геть від Москви і теде, тож варто примружити очі на Тимошенко, зробити виняток і таки підписати угоду про асоціацію. 

 

А чому взагалі ми хочемо в Євросоюз? Тому що там є система цінностей, діють закони і моральні принципи. Це у нас усюди винятки і про все можна домовитися. Ніби є правила дорожнього руху, але для президентського кортежу – виняток. Ніби за зґвалтування зі вбивством має бути довічне ув’язнення, але якщо в тебе є родичі у прокураторі – то підемо на поступки й зробимо виняток. Ніби на екзамені треба все знати, але якщо ти можеш пожертвувати на добру справу сімейного благополуччя викладача сто доларів, то зробимо виняток – і отримаєш вищу освіту. 

 

З такими винятками, шановні пані й панове, нам пряма дорога у Митний Союз. Не думаю, що впливові європейські друзі Тимошенко аж настільки всесильні, щоб упродовж трьох років її ув’язнення робити цю справу номером один у стосунках з Україною. Європі не йдеться про Тимошенко, її цікавить символ вибіркового правосуддя. Якщо Україна й ЄС опиняються в одному човні, то мають жити й взаємодіяти за певними спільними правилами. І це особливо актуально у випадку з Януковичем – якщо донецький Хазяїн відчув себе міні-диктатором, то йому варто вказати на його місце. Це буде сигнал в тому числі для всієї України: на вашого горе-президента знайшлася управа, знайшлися сили, здатні його зупинити. Бо поки Тимошенко у в’язниці – будь-яка асоціація й підписи позбавлені сенсу. 

 

В інакшому випадку для чого нам Європа? Щоб прикривати кримінальну вседозволеність прапором ЄС?! 

 

 

 

автор: Андрій Любка

Это интересно:
2. Туры в Карпаты, Египет, Чехию , большой выбор предложений и цен... порадует Ваш кошелёк.
новости по тэгу: Тимошенко
Источник: http://kontrakty.ua/
<< Предыдущая
Саме Янукович створив владну вертикаль, тому й...
Следующая >>
Накануне Вильнюсского саммита нервы сдали....

ТОП 10: самые читаемые статьи

   Почитать еще:

   Все туры Украины
   Горящие путёвки
   Покупка, продажа
   оренда жилья
   Продажа покупка
   автомобилей
   Каталог готелей
   гостиницы
   Поиск работы
   трудоустройство
   загрузка...
   Туры в Карпаты
   Туры в Карпаты

   Вуйко 2*
   от 700 грн. на двоих

   Кафе на 30 мест, мангал, хранение багажа, Wi-Fi, стирка и утюжка одежды, автостоянка на 15 авто.
   Туры в Карпаты

   Коттедж SHULC
   от 840 грн. на двоих

   Пятиэтажный коттедж усадьбы «SHULC» находится в 300 метрах от первого подъемника ТРК «Буковель» в с. Поляница.
   Туры в Карпаты

   Затишок 1*
   от 1015 грн. на двоих

   2, 3-местные номера со всеми удобствами и номера-«люкс» (с ТВ). На территории базы есть горнолыжный подъемник.
   Туры в Карпаты

   Эрней Лаз 3*
   от 1295 грн. на двоих

   Современный интерьер, комфорт и карпатское гостеприимство - все это делает отдых гостей поистине незабываемым.