19 Января 2016
Советский Союз - затянувшийся на 70 лет фильм ужасов.
19 Января 2016
Как мы будем жить после всего, что натворили в Украине? - российский поэт Игорь Иртеньев
02 Сентября 2015
США ввели новые санкции в отношении России
27 Августа 2015
Президент прогнозирует экономический рост в ближайшие месяцы
26 Августа 2015
В Донецке ускоренными темпами мобилизуется группировка войск
26 Августа 2015
Российская валюта слабеет на глазах.
08 Мая 2015
Антимонопольный комитет обязал аптеки снизить цены на лекарства
Чергове

Чергове "пакращення" від Азарова, Або навіщо народні обранці допомагають піднімати ціни на паливо?

28 Мая 2013

Нас очікує чергове "пакращення" від Уряду пана Азарова. Нещодавно у ЗМІ з'явилася інформація, що Мінфін готує законопроект, який передбачає різке збільшення акцизу: на бензин – з 198 до 396 євро за тонну, а на дизпаливо – з 46-98 до 92-196 євро за тонну. 

 

Але, напевне, Кабінет Міністрів, злякався масових протестів автомобілістів, які вже вчора провели свою акцію навколо Кабміну. Тому урядовці пішли вже звичним шляхом. Навіщо самим вносити чутливі законопроекти, якщо є депутати. Пам'ятаєте, як це було із сумнозвісним податком на продаж валюти, який вносили не Уряд, і не Національний банк. Сумнівну честь бути автором чергового "покращення" довірили народним обранцям. 

 

Аналогічним шляхом пішли і у питанні підвищенні акцизів на паливо. Вчора у Верховній Раді був зареєстрований законопроект за авторством народного депутата А. Лабунської, який повністю відтворює норми вже згаданого мінфінівського законопроекту. Також парламентар пропонує перерозподілити надходження акцизів до місцевого бюджету. Ідея має право на життя, але ці зміни до Бюджетного кодексу легко відхилити, і тоді залишиться лише підвищення акцизів на паливо. 

 

До чого ж призведе їх зростання? Відповідь проста: до збільшення ціни на паливо у середньому на 1,5-2 гривні, зростання інфляції, оскільки транспортна складова є практично у собівартості кожного товару, та у кінцевому випадку до зростання невдоволення у суспільстві. 

 

Простий розрахунок доводить, що після введення нових акцизів 95 бензин буде коштувати приблизно 1 євро та десять євроцентів за один літр палива. Для порівняння, у Литві один літр аналогічного бензину коштує 1,37 євро, а в Польщі, Хорватії, Румунії, Люксембурзі та деяких інших країнах – навіть, трохи дешевше. 

 

Тобто ціна палива зрівняється з європейською, а от наші заробітні плати залишаться українськими. Напевне, залишиться і українською якість бензину. Адже українські стандарти дозволяють ввозити паливо, "замішане" за рецептами минулого століття. Сам автомобіліст і знаю – чим менше витрати пального, тим воно якісніше. Найкращий доказ різниці у якості бензину в Україні та закордоном – свідчення бортового комп'ютера: при стабільній середній витраті в 10 літрів "на сотню" у Києві, наприклад, у Польщі після заправки витрата стабільно знижується на 1,5-2 літри. 

 

В чому ж причина такої різниці? При імпорті бензину декларують, що на територію України ввозиться найдешевший, наприклад, 80 бензин, за який сплачується мінімальний акциз. Вже тут його за допомогою штучних присадок доводять до 95. 

 

Така схема дозволяє мінімізувати сплату акцизу: піднімай його або ні. Спочатку необхідно примусити нафтотрейдерів сплачувати податки прозоро (ау, Міндоходів?), гарантувати якість палива (ау, Держспоживстандарт?), розібратися зі співставленням якості і ціни нафтопродуктів (ау, Антимонопольний комітет?). 

 

В кінці кінців довести рівень доходів українців до співставного з європейським рівнем, а вже потім говорити про підвищення акцизів.

Это интересно:
2. Туры в Карпаты, Египет, Чехию , большой выбор предложений и цен... порадует Ваш кошелёк.
новости по тэгу: экономика Украины
Источник: http://blogs.pravda.com.ua/
<< Предыдущая
За последние три года россиянам проданы остатки...
Следующая >>
Один из самых убыточных украинских банков сменил...

ТОП 10: самые читаемые статьи

   Почитать еще:

   Все туры Украины
   Горящие путёвки
   Покупка, продажа
   оренда жилья
   Продажа покупка
   автомобилей
   Каталог готелей
   гостиницы
   Поиск работы
   трудоустройство
   загрузка...
   Туры в Карпаты
   Туры в Карпаты

   Вуйко 2*
   от 700 грн. на двоих

   Кафе на 30 мест, мангал, хранение багажа, Wi-Fi, стирка и утюжка одежды, автостоянка на 15 авто.
   Туры в Карпаты

   Коттедж SHULC
   от 840 грн. на двоих

   Пятиэтажный коттедж усадьбы «SHULC» находится в 300 метрах от первого подъемника ТРК «Буковель» в с. Поляница.
   Туры в Карпаты

   Затишок 1*
   от 1015 грн. на двоих

   2, 3-местные номера со всеми удобствами и номера-«люкс» (с ТВ). На территории базы есть горнолыжный подъемник.
   Туры в Карпаты

   Эрней Лаз 3*
   от 1295 грн. на двоих

   Современный интерьер, комфорт и карпатское гостеприимство - все это делает отдых гостей поистине незабываемым.