19 Января 2016
Советский Союз - затянувшийся на 70 лет фильм ужасов.
19 Января 2016
Как мы будем жить после всего, что натворили в Украине? - российский поэт Игорь Иртеньев
02 Сентября 2015
США ввели новые санкции в отношении России
27 Августа 2015
Президент прогнозирует экономический рост в ближайшие месяцы
26 Августа 2015
В Донецке ускоренными темпами мобилизуется группировка войск
26 Августа 2015
Российская валюта слабеет на глазах.
08 Мая 2015
Антимонопольный комитет обязал аптеки снизить цены на лекарства
В знак солидарности со Львовом Донецк переходит на украинский язык

В знак солидарности со Львовом Донецк переходит на украинский язык

26 Февраля 2014

Донецкие гражданские активисты решили поддержать инициативу Львова и призывают жителей Востока и Юга Украины завтра 26 февраля общаться на украинском языке. Об этом пишет газета Вести. 

 

26 лютого я донеччанин буду спілкуватися українською мовою. 

 

Саме в цей день у Львові пройде захід, що ставить за мету показати Верховній Раді, та мешканцям Східних та Південних регіонів, що деякі політичні дії не мають нічого спільного з справжнім бажанням українського народу. Тому місто Лева 26 лютого перейде на російську мову. 

 

Ми донеччани хочемо виразити свою підтримку розбудові громадського суспільства в Україні, і в знак солідарності з мешканцями Західних та Центральних областей держави 26 лютого ми будемо спілкуватися українською мовою дома, на роботі, у транспорті, з друзями – всюди. 

 

Ми звертаємося до мешканців Західних та Центральних областей. Не осуджуйте нас. Ми стали заручниками багатьох зовнішніх факторів. Це є дезінформація, «гебельсівська» пропаганда діячів, заміна понять, безвідповідальність окремих чиновників та політиків, тиск криміналу. Нам доводиться боротися на усіх фронтах. І це робити важко. І ще важче, коли побратими з заходу рівняють всіх як «бидло» та «бандитів». Ми не такі! Так, у нас є досить представників людської раси, якими не можна пишатися, і яких ми самі називаємо бидлом та бандитами. Але де їх нема? 

 

Люди східної України то є добрі, прості й сильні нащадки козаків, але яких завжди змушували і ще досі примушують цього не згадувати. Нам складно. Але ми боремось, і ми поборемо! 

 

Не рівняйте усіх через «Партію регіонів» та окремих її представників . Маніпулювання населенням наших регіонів, ще досі має місце, але такому явищу настає кінець. Нам потрібен час і розуміння. 

 

 

 

Значення російської мови в наших регіонах перебільшено, бо досить від’їхати від будь-якого великого міста хоча б на 5 кілометрів, і як ви почуєте українську мову. В наших областях села, маленькі міста – розмовляють українською. Не літературною українською, з використанням російських слів, але чи немає впливу на народну українську мову в селах Західної України з боку мов інших держав? І все це - нормально. 

 

Ми звертаємось до мешканців Східних та Південних регіонів. Майдан – в кожному з нас. Кожен раз, коли хтось з нас стикається з беззаконням, з хабарами, з нечесними судами та несправедливістю, коли ти думаєш, що скільки це можна терпіти – це є Майдан. Майдан не стояв за когось, чи за чиїсь гроші. Майдан не допустить політичних ігрищ, не допустить повернення Тимошенко чи диктатури. Не вірте чуткам про банди «бандерівців» та куплені мільйони наших з вами співвітчизників. Майдан – то є народ. Народ такий, як ми з вами. 

 

Не вірте махінаціям з мовами та федералізацією. Все це робиться заради влади над нами. Але ми ж не такі! Чи не так? 

 

Не вірте чуткам, що хтось збирається нас вбивати, чи щось там подібне робити. Ми громадяни однієї країни, і ми не будемо фігурками в руках ляльководів. Вірте серцю, вірте своїм братіям, вірте один одному. 

 

Наша мета показати усій країні, і насамперед політикам, що ми не допустимо політичних ігрищ на тлі сумних й тяжких днів нашої історії. Ми доведемо, що народ України незалежно від мови та національності, від міста прописки – то є вільні, дружні люди, які «не поведуться» на політичні забавки. Ми доведемо, що ані Схід, ані Захід не розколе жоден політик. Ніхто не зможе маніпулювати народом України! Лицарство і честь – то є Наш з вами щит від гнилої політичної системи. Сход та Захід тримають цей щит разом. Ми почнемо слухати і спілкуватися один з одним, не залежно від політиків! 

 

Тому завтра 26 лютого в знак солідарності з мешканцями Західних та Центральних регіонів я буду розмовляти українською дома, на роботі, у транспорті, з друзями – всюди. 

 

Напомним, сегодня стало известно, что галичане, которые протестовали против принятия языкового закона, расширявшего права русского языка в Украине, теперь выступают против его отмены. 

 

Группа львовян, среди которых бывший ректор львовского университета Иван Вакарчук, вице-ректор католического университета Мирослав Маринович, политолог Тарас Возняк, подписались под обращением в защиту языка Пушкина. Под петицией поставил автограф и Юрий Шухевич - сын командира УПА Романа Шухевича. 

 

Они призвали не навязывать дончанам или крымчанам галицкого образа жизни: 

 

Мы должны уважать культурные и языковые потребности жителей востока и юга, чтобы они не чувствовали себя чужими в Украине 

 

Львовская интеллигенция считает, что поспешная отмена языкового закона может спровоцировать негативную реакцию юго-востока и усилить сепаратистские настроения. 

 

26 февраля в знак солидарности с русскоязычными украинцами львовяне призывают говорить по-русски дома и на работе. А «Видавництво Старого Лева» впервые за 11 лет своего существования выдаст русскоязычную книгу («Если бы я была…» одесситки Зои Казанжи).

Это интересно:
2. Туры в Карпаты, Египет, Чехию , большой выбор предложений и цен... порадует Ваш кошелёк.
новости по тэгу: Евромайдан
Источник: http://donetskie.com/
<< Предыдущая
В маєтку Пшонки знайшли вкрадене стародавнє...
Следующая >>
Майдан пошатнул Путина, а добьет российская...

ТОП 10: самые читаемые статьи

   Почитать еще:

   Все туры Украины
   Горящие путёвки
   Покупка, продажа
   оренда жилья
   Продажа покупка
   автомобилей
   Каталог готелей
   гостиницы
   Поиск работы
   трудоустройство
   загрузка...
   Туры в Карпаты
   Туры в Карпаты

   Вуйко 2*
   от 700 грн. на двоих

   Кафе на 30 мест, мангал, хранение багажа, Wi-Fi, стирка и утюжка одежды, автостоянка на 15 авто.
   Туры в Карпаты

   Коттедж SHULC
   от 840 грн. на двоих

   Пятиэтажный коттедж усадьбы «SHULC» находится в 300 метрах от первого подъемника ТРК «Буковель» в с. Поляница.
   Туры в Карпаты

   Затишок 1*
   от 1015 грн. на двоих

   2, 3-местные номера со всеми удобствами и номера-«люкс» (с ТВ). На территории базы есть горнолыжный подъемник.
   Туры в Карпаты

   Эрней Лаз 3*
   от 1295 грн. на двоих

   Современный интерьер, комфорт и карпатское гостеприимство - все это делает отдых гостей поистине незабываемым.