19 Января 2016
Советский Союз - затянувшийся на 70 лет фильм ужасов.
19 Января 2016
Как мы будем жить после всего, что натворили в Украине? - российский поэт Игорь Иртеньев
02 Сентября 2015
США ввели новые санкции в отношении России
27 Августа 2015
Президент прогнозирует экономический рост в ближайшие месяцы
26 Августа 2015
В Донецке ускоренными темпами мобилизуется группировка войск
26 Августа 2015
Российская валюта слабеет на глазах.
08 Мая 2015
Антимонопольный комитет обязал аптеки снизить цены на лекарства
Росія і Майдан. Путін наляканий гідністю українців

Росія і Майдан. Путін наляканий гідністю українців

17 Декабря 2013

Багато в Києві дивуються тому, що я так наполегливо нагадую на Майдані про «іншу Росію», що не мріє про відродження втраченої імперії, що не б’ється в істериці через бажання сусідньої країни підписати угоду про асоціацію з Європейським союзом, яка не ставиться до українців з тою неприхованою зневагою, яка майже вже не приховується високопоставленими російськими чиновниками – починаючи від самого президента Володимира Путіна і закінчуючи якимось безглуздим депутатом Державної думи. 

 

Із Києва здається, що ніякої іншої Росії немає: за великим рахунком, середньостатистичний українець дізнається про Росію... з програм російського телебачення про Україну або ж із власних новин із виступами російських політиків або уривками з телевізійних програм московських пропагандистів. І йому починає здаватися, що Росія – це не література чи музика, яка ще недавно була для нього майже рідною, і навіть не двоюрідна сестра в Саратові, а дзеркало російської державності – Володимир Путін, дзеркало російської дипломатії – Сергій Лавров і дзеркало російської, перепрошую, тележурналістики – Дмитро Кисельов. 

 

У відблисках цих кривих дзеркал справжня Росія втрачається, пропадає – і людині, що приїхала на Майдан з якого-небудь далекого містечка поблизу Одеси чи неподалік Тернополя, не віриться, що Росія може з’явитися саме завдяки його щирому бажанню хоч щось у своєму житті змінити. Між іншим, це так, саме так: українці стоять на своєму Майдані за росіян, білорусів, казахстанців – за всіх, з ким у них практично тотожні проблеми, які кожен житель пострадянського простору перерахує, не замислюючись. 

 

Влада, яка визначає майбутнє країни, не рахуючись з думкою суспільства, цілком упевнена, що, як вона вирішить, так і буде, – хіба це тільки про Україну? Корумповане чиновництво, яке нещадно експлуатує країну і впевнене, що держава дана йому для грабежу, як завойоване дикою ордою місто, – хіба це тільки про Україну? Сервільна журналістика, позбавлена навіть умовної можливості розповідати правду про події, – екран для одного глядача, – хіба це тільки про Україну? 

 

Власне, сама ідея європейського вибору отримала в українському суспільстві такий живий відгук саме тому, що обіцяла від усього цього позбутися, хоча б у віддаленій перспективі. Не випадково на останньому мітингу в зимовому Києві спеціально наголошували: справа навіть не в багатстві, справа – у гідності. В гідності, яка стала на пострадянському просторі практично віртуальної категорією. Сказати, що гідність повернулася в Україну, буде, все ж таки, не зовсім правильно. Вірно – вона з’явилася. Тільки історики майбутнього зможуть відповісти, чому і через що. Але сьогодні гості української столиці можуть з подивом констатувати, як багато інститутів, які здавалися імітацією, починають з появою цієї самої гідності функціонувати по-справжньому: і солідарність, і взаємовиручка, і громадянське суспільство. 

 

Люди, що приносять приготовані ними на власній кухні продукти, можуть зустрітися на Майдані з бізнесменами, що забезпечують роботу «польових кухонь». Студенти рубають дрова разом із робітниками з Коломиї або Коктебеля. Про киян, які збіглися на Майдан у ніч останньої спроби штурму і зносу наметового містечка, я взагалі не говорю, тому що мені непросто передати словами те почуття гордості за співвітчизників, яке я відчув, побачивши, як буквально з усіх боків з’їжджаються в центр жителі міста, що пробудилося. Власне, це гідність і є. 

 

І саме цього – а зовсім не угоди про асоціацію – так побоюються у Кремлі. Гідність – це Кощієва смерть. Російське керівництво давно забуло, що в країні є громадяни. Презирство, яке відчуває Володимир Путін до жителів Росії, можна порівняти хіба що з презирством, яке відчувають до своїх співгромадян інші пострадянські лідери. І раптом виявилося, що тисячі людей готові збиратися на площах і зимувати в наметовому таборі, тільки щоб не дати своїй країні замерзнути на морозі авторитаризму. Це дуже небезпечно для путінської Росії. Але це той приклад, який може рано чи пізно розтопити лід, який заважає живій воді допомогти становленню справжньої, «іншої» Росії і сусідніх країн. 

 

Саме тому, коли я бачу на Майдані російські чи білоруські національні прапори і вільних людей під цими прапорами, я щоразу розумію, що бачу майбутнє. 

 

Віталій Портников – журналіст Радіо Свобода

Это интересно:
2. Туры в Карпаты, Египет, Чехию , большой выбор предложений и цен... порадует Ваш кошелёк.
новости по тэгу: протесты в Украине
<< Предыдущая
Що віддасть Янукович за знижку на газ
Следующая >>
Тысячи евромайданавцев пикетируют банк...

ТОП 10: самые читаемые статьи

   Почитать еще:

   Все туры Украины
   Горящие путёвки
   Покупка, продажа
   оренда жилья
   Продажа покупка
   автомобилей
   Каталог готелей
   гостиницы
   Поиск работы
   трудоустройство
   загрузка...
   Туры в Карпаты
   Туры в Карпаты

   Вуйко 2*
   от 700 грн. на двоих

   Кафе на 30 мест, мангал, хранение багажа, Wi-Fi, стирка и утюжка одежды, автостоянка на 15 авто.
   Туры в Карпаты

   Коттедж SHULC
   от 840 грн. на двоих

   Пятиэтажный коттедж усадьбы «SHULC» находится в 300 метрах от первого подъемника ТРК «Буковель» в с. Поляница.
   Туры в Карпаты

   Затишок 1*
   от 1015 грн. на двоих

   2, 3-местные номера со всеми удобствами и номера-«люкс» (с ТВ). На территории базы есть горнолыжный подъемник.
   Туры в Карпаты

   Эрней Лаз 3*
   от 1295 грн. на двоих

   Современный интерьер, комфорт и карпатское гостеприимство - все это делает отдых гостей поистине незабываемым.